Радио Кочани
Кочани

Зрновци – Претставници на Бугарската амабасада во посета, пакетчиња за децата

361

Вчера Општина Зрновци ја посетија делегации од амбасадата на Република Бугарија и претставници од бизнис секторот Biljana Miteva и Igor Smilenski .
„На работната средба се разговараше за реализација на идни мали и средни проекти, проекти од сверата на животната средина. Се разговараше и за остварување на погранична соработка со партнер општина од Република Бугарија“, реферираат од Општина Зрновци .


По повод празникот Свети Никола беа доделени и новогодишни пакетчиња на сите дечиња во ОУ “Синиша Стоилов” и Детската градинка “Бисерчиња” од Зрновци , донација од компанија “Nomadis” DOOEL Bugarija.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе