Радио Кочани
Кочани

Меѓународен меморијален турнир во борење „Легендите на Спартак“ 2022

150
Во саботата во Кочани се одржа Меѓународниот меморијален турнир во борење „Легендите на Спартак“.
Градоначалникот на Општина Кочани, Љупчо Папазов ги поздрави присутните и учесниците натпреварувачи од земјава и странство во машка и женска конкуренција, кои беа во голем број.
Борачите на „Спартак“ освоија седум медали од кои пет во машка – 1 златен, 3 сребрени и 1 бронзен и две во женска конкуренција – 2 златни.
Медалите ги освоија:
Филип Ангелов – златен медал
Даријан Павлев – сребрен медал
Милан Трендов – сребрен медал
Михаил Ангеловски – сребрен медал
Андреј Соколов – бронзен медал
Славица Митева – златен медал
Стојана Митева – златен медал
Во изборот на најдобри борачи, комисијата ги прогласи:
Најдобар странски борач – Атанас Костадинов (Бугарија)
Најдобар техничар – Алихан Мутазе – Шкупи
Најдобар домашен борач – Даријан Павлев – Спартак
Најдобар борач на турнирот – Филип Ангелов – Спартак
Овој меѓународен меморијален турнир во борење е поддржан од Програмата за спорт на Општина Кочани.
Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе