Радио Кочани
Кочани

Гимнастика – Три први места за гимнастичарите од Кочани

744

На завршниот турнир од Државно првенство на Македонија во гимнастика што се одржа во Битола кочанските гимнастичари постигнаа солидни резултати:

Јуниори:

 1.место- Мартин Андонов

Постари пионери:

 1.место – Матеј Постолов

Помлади пионери:

2.место – Лука Естатиевски

Б лига машки

Сениори:

 2.место – Филип Иванов

 Јуниори:

 1.место – Андреј Јованов

Постари пионери:

 3.место Лука Ристов

 Б лига женски

Помлади пионерки:

 3.место – екипно

Постари пионерки:

 3.место – Иларија Цветкова

2.место – екипно

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе