Радио Кочани
Кочани

Обезбедени финснсиски средства за проектот „Резервоар за водоснабдувње“ во Зрновци

385

Денеска на остваерната средба на градоначалниот на о. Зрновци, Борчо Коцев со  директорот на Бирото за регионален развој,  Ramiz Rexhepi беше потпишан договор за реализација на нов проект во општина Зрновци, кој значително ќе го подобри водоснабдувањето на домаќинствата, а со тоа и условите за живот на граѓаните на општина Зрновци.

Договорот обезбедува средства во износ од 2,055,223 денари, а резервоарот е со капацитет од 60 кубика.

Она што го ветуваме, го реализираме во целост, продолжуваме со многу труд и посветеност за доброто на сите граѓани на општина Зрновци, истакна г. Коцев по средбата.
Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе