Радио Кочани
Кочани

ВРЕМЕПЛОВ – 10 години „Грдовци …од дамнина за вечнина“

42
МОНОГРАФИЈА ОД ВЕНЦО ДОНЕВ, НОВИНАР И ПУБЛИЦИСТ
ПРОМОТОРИ:
ВРЕМЕПЛОВ
БЛАЖЕ МИНЕВСКИ – ПИСАТЕЛ
ДОНЕ ДОНЕВ – ПРОФЕСОР, ДРАМАТУРГ, АКТЕР
ОВОЈ НАСТАН ОД КУЛТУРАТА БЕШЕ ЕДЕН ОД НАЈИНТЕРЕСНИТЕ И НАЈВПЕЧАТЛИВИТЕ ПРИРЕДЕН ВО ТЕКОТ НА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „КОЧАНИ – ГРАД НА КУЛТУРАТА 2012“
ОБРАБОТКА: РАДИО КОЧАНИ, СЕПТЕМВРИ 2022.
Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе