Радио Кочани
Кочани

На 16 септември без струја улиците „Д – р Николиќ“ и „Илинденска“

17

Без напојување со електрична енергија, в петок, 16 септември, во периодот од 8,30 до 12,30 часот ќе бидат граѓаните од улиците

„Д-р Николиќ“ и „Илинденска“ во Кочани.
Прекинот е најавен од странана Електродистрибуција затоа што во наведениот период на посочените локации ќе се изведуваат работи во врска со реконструкција и модернизација на дистрибутивната мрежа.

Напиши коментар

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе