Радио Кочани
Кочани

На 4 септември Ридско – брзинска трка „Пониква 2022“

4

На 4 септемви на патеката на Пониква ќе се одржи ридско – брзинска трка во автомобилизам од Државниот шампионат на Македонија. Организатор е

Авто-клубот Перформанс тим.
Формалностите пред и после трката ќе се одржат во кругот на Здружението на возачите на Кочани
Петок 2. 09. 2022
верификација и технички преглед на возилата

Сабота, 3. 09.2022

12 часот – слободен тренинг
12,30 часот – официјален тренинг

Недела, 4.09. 2022

10 часот – затворање на патеката
12 часот – официјален старт натрката
15 часот – неофицијални резултати
16 часот – прогласување на победници

Напиши коментар

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе