Радио Кочани
Кочани

Одржан Богородичниот младински фудбалски турнир

2
Викендов, празнично се одржа традиционалниот 42. Богородичен младински фудбалски турнир. Од вкупно пријавените седум екипи, победничкиот пехар го понесе екипата на Облешево.
Второто место и припадна на екипата на Чифлик, а третото место на екипата на Долни Подлог. Наградите беа во пехари и парични награди, односно за прво место 15.000 денари, 10.000 денари за второ и 5.000 денари за третото место.
Освен прогласените најдобри три екипи, пехари беа доделени и на најдобриот играч, најдобриот стрелец и најдобриот голман.
Напиши коментар

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе