Радио Кочани
Кочани

На 15 септември во Мултикултурниот центар – концерт на Ивана Мазнејкова

8

Денеска со почеток во 19 ч. во салата на Мултикултурниот центар во Кочани, под наслов

„200 години Цезар Франк“, концерт на пијано ќе одржи Ивана Мазнејкова.

Мазнејкова е ученичка во четврта година во ДМУЦ „Сергеј Михајлов“ во Штип, во класата на проф. Славчо Величков.

Активен учесник е на мастеркласови на професори и познати пијанисти од Русија, Германија, Австрија, Швајцарија, Словенија, Бугарија…

Ивана Мазнејкова е редовен учесник на европски натпревари на млади пијанисти и досега има освоено 42 први и специјални награди ширум Европа.

Напиши коментар

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе