Радио Кочани
Кочани

Убава честитка од Амфенол Технолоџи Македонија до своите вработени, по повод празникот

6,743

Во пресрет на празникот на градот, ,,Амфенол” со убава вест за своите вработени.

Имено деновиве ќе се реализира редовната исплата на К15. Секоја година во овој период пред празникот, компанијата која сега веќе брои над 3 000 вработени, го исплатува регресот за годишен одмор.

К15 во четврток на 11 Јули ќе добијат сите вработени кои во ,, Амфенол” работат најмалку 6 месеци, а останатите, К15 ќе добијат на крајот на годината. Ова е убаво нешто и ќе биде од корист за буџетот на вработените, а особено и во овој период сега, пред летните одмори но и пред празникот на Кочани.

Од ,,Амфенол” до жителите на Кочани и до своите вработени упатуваат и честитки за престојниот празник со порака и желби за надеж, верба и успеси за сите во нашата заедница.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе