Радио Кочани
Кочани

Во сабота, 29 јуни, во Кочани ќе се одржи 48.Меѓународен турнир во борење „Македонски бисер“

170

Во сабота, 29 јуни, во Кочани ќе се одржи 48.Меѓународниот турнир во борење „Македонски бисер“ во организација на Боречката федерација на Македонија и БК Спартак.  

На турнирот ќе настапат над 80 борачи од Македонија, Бугарија, Србија, Буграија, Косово и Албанија. Но, се уште се чекаат потврди на одредени репрезентации.

Македонија ќе настапи со најдобрите борачи, само Владимир Егоров ќе отсуствува од оправдани причини.

За кочанската публика е интересно што ќе настапат домашните борачи Столе Ефтимов, Стефан Штерјов и Расул Шапиев.

Турнирот ќе почне во 11 часот, а свеченото отворање и финалните борби се од 18 часот во салата на ОУ „Никола Карев“.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе