Радио Кочани
Кочани

ОУ „Св Кирил и Методиј“ со бројни манифестации (свечено) го одблежува патрониот празник…

692

Денеска, во пресрет на 24 мај, ден на сесловенските просветители, Св. Кирил и Методиј, училиштето ,,Св. Кирил и Методиј”- Кочани, го обележува патрониот празник.

Се положуваше цвеќе од вработените на училиштето, локалната самоуправа, граѓански здруженија и од најмалите ученици на училиштето – првачињата.

Свечената академија ќе се одржи вечерва, во холот на училиштето, со почеток од 19 часот.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе