Радио Кочани
Кочани

Мелани Манасиева, од ОУ ,,Св. Кирил и Методиј”- Кочани, ја освои првата награда, на XXIII Oпштински натпревар ,,Mлади библиотекари”

704

На XXIII Oпштински натпревар ,,Mлади библиотекари”, кој се одржа во ЈОУ Библиотека ,,Искра”, ученичката Мелани Манасиева, од ОУ ,,Св. Кирил и Методиј”- Кочани, ја освои првата награда, заедно со нејзиниот ментор наставничката по македонски јазик, Катерина Лазаровска, ќе го претставува нашиот град на државниот натпревар во Куманово.

Им посакуваме многу среќа и успех!

 

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе