Радио Кочани
Кочани

( видео) Силјановска Давкова од Кочани: Време е за четврти Илинден и за четврта македонска република

905

Она што особено ме вознемирува деновиве е свеста дека ќе славиме 80 години од АСНОМ, вториот Илинден. Гордоста како во химната сме ја заслужувале и зајакнувале со битката за правдините. Така беше со Крушевската Република, со партизаните и АСНОМ, така беше и во 1991 година. Мислам дека е време за четврт Илинден, за четврта Македонска Република. Република од народот и за народот. Република со стандарди во сите области со стручна и компетентна администрација. Македонија каде на вистински места да дојдат најдобрите и најумните а не да заминуваат. Пристојна, досадна држава. Само така ќе не почитуваат, порача од Кочани, претседателскиот кандидат на ВМРО – ДПМНЕ и коалицијата, Гордана Давкова Силјановска.

 

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе