Радио Кочани
Кочани

800 припаднички на понежниот пол од Амфенол на патување, за повеќе од 1 000 козметички производи

11,134

Амфенол Технолоџи Македонија, за своите вработени, по повод Денот на жената, организираше патувања за Будва и низ Македонија. Околу 800 жени вработени во АТМ имаа можност да поминат денови исполнети со дружење и посета на впечатливи места во Будва, Котор, Св. Василије Острошки…

Се патуваше со вкупно 14 автобуси, со обезбедено ноќевање во Будва а за оние кои преферираат пократки дестинации, беше организиран еднодневен престој во Лешочкиот манастир и посета на убавините на Македонија.

АТМ редовно организира вакви патувања за своите вработени, кои секогаш се паметат со убави спомени.

За 1000 жени кои повеќе преферираа да останат дома, и оваа година по повод 8 Март, од страна на компанијата беа обезбедени подароци – козметички колекции.

Како што е својствено за Амфенол Технолоџи Македонија – и овој пат сите беа испочитувани на соодветен начин.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе