Радио Кочани
Кочани

20-годишник тешко повреден, излетал со мотоцикл од коловоз во Чешиново

716

На 17.03.2024 во 09.30 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека околу 05.30 часот на ул„АСНОМ“ во с.Чешиново, мотоцикл „хамачи“ без регистерски таблици, управуван од Н.А.(20) од с.Соколарци излетал од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот констатирани во Општата болница Кочани, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кочани.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе