Радио Кочани
Кочани

Дополнителниот заменик министер за информатичко општество и администрација, Стефан Андоновски во посета на Кочани

290
Денеска во просториите на Општина Кочани, градоначалникот Љупчо Папазов оствари средба со дополнителниот заменик министер за информатичко општество и администрација, Стефан Андоновски.
На денешната средба се разговараше за унапредување на работата на општинската администрација со градење на достоинствена и ефикасна јавна администрација и процесот на дигитализацијата во функционирањето на сите служби во состав во општината, кое ќе придонесе кон поголема достапност и ефикасност на услугите.

Во склоп на денешната посета беше остварена средба и со претставници на локалната и државната администрација и вработени во Министерството за информатичко општество и администрација кои гравитираат во источниот регион на државата, каде беа споделени мислења и идеи кои би се земале в предвид за понатамошното функционирање на ресорното министерство.
Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе