Радио Кочани
Кочани

Од денес поскап дизел – еве ги новите цени

1,104

Дизелот од утрово поскапи за 2 денари од литар, со што сега ќе изнесува 78,50 денари за литар, одлучи вчера РКЕ.

Цените на бензините остануваат исти. ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 79,50 денари/литар, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 81,50 денари/литар.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе