Радио Кочани
Кочани

Кочани во сабота ќе биде домаќин на Државното првенство во борење за сениори

755

Спартак од Кочани е домаќин на Државното првенство во борење за сениори.

Првенство ќе се одржи во сабота со почеток во 11 часот во салата „Сашо Лазаров- Чапо“.

Се очекува на Државното да се појават најдобрите македонски борачи во олимписката година, затоа што годинава нема да има изборно првенство.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе