Радио Кочани
Кочани

За прв пат во Кочани Nebojani Trail – 21 Јануари (недела)

2,017

Клубот за планинарски спортови „Осоговски Орел“ за прв пат во Кочани организира ревиален натпревар во брзо одење со планинарски стапчиња и натпревар во планинско трчање.

Патеката е во должина од 18 км со висинско искачување од 900 метри.

Стартот е од с. Крушка кај продавницата „ Три Багреми“ со почеток од 09 часот. Потребно е натпреварувачите да пристигнат половина час порано.

Nebojani Trail ќе се одржи в недела на 21 Јануари.

Обезбеден е ручек и пијалоци за сите натпреварувачи и посетители и целодневна забава со DJ.

Котизација за учесниците на трката – 200 денари.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе