Радио Кочани
Кочани

Во Среда екологистите на протест – Да го заштитиме нашиот бисер Брана Градче !!!

716

Ги повикуваме сите граѓани кои сакаат да остане барем дел од природата кон Брана Градче.
Против изградбата на хидроцентрала на Мала Река !!!
Против противзаконско давање на користење на пат кој не е за тешка машинерија .
Среда , 10 часот Бавчулук блокада на патот.

Грин.орг

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе