Радио Кочани
Кочани
Каегорија на прелисрување

Uncategorized

Општина Кочани – Се повикуваат правните и физичките лица – даночни обврзници, да си ги платат…

Се повикуваат правните и физичките лица – даночни обврзници, да си ги платат заостанатите, а доспеани даночни обврски по основ на данок на имот и комунални такси. За неплатени…
Повеќе ...

Ковачевски: Ветувањето е исполнето – експресниот пат Крупиште-Кочани е пуштен во употреба,…

Премиерот Димитар Ковачевски, министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта, Ејуп Рустеми денеска присуствуваа и говореа на настан по…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе