Радио Кочани
Кочани

(видео) Осумнаесет екипи се бореа за награден фонд од 100 000 денари

1,527
Последната седмица од месец септември во Истибања се одржа вториот Меморијален турнир во мал фудбал „Владо Илиев“, а синоќа на првиот ден од месец октомври се одигра и финалниот натпревар.

На турнирот во присуство на стотици навивачи се натпреваруваа 18 екипи од повеќе градови и села од источниот дел на земјава, за награден фонд од 100 000 денари. Голем број спонзори го подржаа меморијалниот турнир посветен на Владо Илиев, а покрај останатите благодарници добија и највозрасниот и најмладиот учесник во натпреварите.
Во синиќешното финале се сретнаа двете најдобри екипи: казино „Магнум“ од Истибања/Виница и казино „Шери“ од Кочани, а кочанската екипа со победата од 5 : 2 го освои првото место и победничкиот пехар.
Медиумски спонзор на настанот е Радио Кочани
Се надеваме дека овој меморијален турнир ќе прерасне во традиционален и ќе се одржува секоја година на почетокот на есента.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе