Радио Кочани
Кочани

Асфалтирана пристапна улица во селото Грдовци

405

Заврши асфалтирањето на пристапната улица „1“ во селото Грдовци.

Улицата е долга 67 м, широка 5,5 м, поврзана со сообраќајната инфраструктура  со улицата „Маршал Тито“.

Асфалтирањето на улицата овозможува подобра сообраќајна врска и поголема безбедност на сообраќајот.

Работите ги изведе „Стоименов“, а средствата се од Буџетот на Општина Кочани за 2023 година.

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе