Радио Кочани
Кочани

АМФЕНОЛ ТЕХНОЛОЏИ МАКЕДОНИЈА – КОЧАНИ со најголем број вработени од подружниците на компанијата во Европа. Денеска отворен нов погон – AMPHENOL FTG

3,712

Денеска во свечен амбиент, во присуство на дел од вработените и еминентни гости Амфенол Техолоџи Македонија дополнително го прошири опфатот со нов капацитет, на нова локација

Во новата зграда на „АЛЕКС“, беше пресечена лентата со што се одбележа почетокот со работа на новиот погон  AMPHENOL FTG.

 

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе