Радио Кочани
Кочани

Општина Зрновци  домаќин на 38-миот Мегународен Фолклорен Фестивал “Истибанско здравоживо-2023”

1,459

Општина Зрновци ‘ќе биде домаќин на 38-миот Мегународен Фолклорен Фестивал “Истибанско здравоживо-2023” во организација на Ф.А. “КИТКА”-ИСТИБАЊА.
По поднесената иницијатива од страна на Директорот Стојко Митковски, денеска е потпишан Меморандумот за соработка помеѓу општина Зрновци и Ф.А. “Китка-Истибања” за соработка и реализирање на заеднички културни манифестации.
Општината ги  поканува сите љубители на Македонскиот фолклор и музика да присуствуваат в недела  10ти септември со почеток од 15:00 часот на свеченото Дефиле во централното јадро на Зрновци и Фолклорниот фестивал на плоштадот Свети Димитрија.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе