Радио Кочани
Кочани

Кошаркарски турнир во Кочани (3 X 3)

221

Здружението  на граѓани (Три икс три) организира кошаркарски турнир во Кочани, со цел да

да се  подигне спортската свест кај младите и дружбата на граѓаните.

Организацијата е  подржана од Општина Кочани.

Настанот ќе се  оддржи во училишниот двор на СОУ „Љупчо Сантов“,

на 07ми и 08ми Септември  (четврток и петок) во периодот од 17:00-23:00ч .

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе