Радио Кочани
Кочани

Зрновци – Завршија Илинденските спортски игри

544

Во чест на големиот Македонски празник Илинден, општина Зрновци и ЛМС – Зрновци успешно го реализира јубилејниот 10-ти по ред спортски настан “ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ 2023”
Голема благодарност за учеството, покажаниот спортски дух и фер-плеј игра на сите пријавени екипи, судии и помошен персонал.
Покрај благодарници за сите учесници со парични награди, пехари и медали се закитија :
Прво место ф.е. “ИЛИЈЕВ 2019” парична награда од 30 000 денари


Второ место ф.е. “БУЛЕВАРД” парична награда од 20 000 денари
трето место ф.е. “ФАБИЈАН” парична награда од 10 000 денари
медал за најдобар играч Мартин Малчев
медал за најдобар стрелец Ефтим Аксентиев
медал за најдобар голман Никола Јовановски
Нека е честит и вековит ИЛИНДЕН
Општина Зрновци

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе