Радио Кочани
Кочани

Кривична пријава за сквернавен гроб на гробиштата во Кочани…

752

На 31.05.2023 во 09.25 часот во ОВР Кочани, Ф.А.(78) од Кочани пријавил дека во периодот од пред една година до пријавувањето било извршено сквернавење на гроб на негов роднина во Кочани. Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Кочани и се работи на расчистување на случајот.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе