Радио Кочани
Кочани

Во Библиотеката „Искра“ денеска ќе се одржи ДПФ „Мајски цвет“

45

Во организација на ЈОУ Библиотека „Искра“ – Кочани, а во соработка на ЛК „Копнеж“, денеска, 31 мај, 2023 год (среда), 12 часот, во малата сала на Мултикултурниот центар (на кат) ќе се реализира 48. Детски поетски фестивал„Мајски цвет“.
На истиот ќе бидат претставени 23 лични, поетски творби од страна на ученици од основните училишта, библиотеки и литературни клубови од Кочани, Општина Зрновци, Општина Чешиново-Облешево, Виница, Радовиш, Струмица, Свети Николе, Куманово и Пробиштип.
Ќе бидата доделени пригодни награди, во неколку категории за кои при разгледувањето на творбите, одлучување стручна комисија.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе