Радио Кочани
Кочани

Убав пример за донација од Европа 92, во детското одделение при кочанската болница…

1,073

Собата за интервенции во детското одделение при општа болница – Кочани реновирана, обновена и надополнета со потребниот мебел и дополнителна медицинска апаратура.

 

Радио Кочани беше на лице место и преку видео запис ја регистрираше донацијата.

 

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе