Радио Кочани
Кочани

На 28 мај во Кочани ќе се одржи хуманитарна Ротари трка

402

В недела, на 28 мај по улиците во централното градско подрачје во Кочани, ќе се одржи хуманитарна трка во организација на Ротари клубот Кочани-Виница.

На повикот за учество во трката досега се пријавени стотина учесници, а организаторот очекува нивниот број да се удвои.

Учесниците ќе трчаат на 5 и на 10 километри, а годинава ќе има и фамилијарна трка, на 2,5 км.

Општина Кочани е еден од поддржувачите на Ротари трката, која ќе биде проследена и со музичко-забавни содржини во Паркот на Револуцијата.

Ротари клубот Кочани-Виница ги повикува сите љубители на трките да земат учество во натпреварот, а граѓаните на Кочани масовно да им дадат поддршка на тркачите по кочанските улици.

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе