Радио Кочани
Кочани

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА 22 ГОДИШНА МАЈКА ОД КОЧАНИ ЗА „ЗА МАЛТРЕТИРАЊЕ НА ДЕТЕ“

3,092

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Џ.С.(22) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете“.

Пријавената, подолг временски период го оставала своето малолетно дете без никаков надзор и грижа дома, а во повеќе наврати детето било оставено,гладно и несоодветно облечено на улицата во непосредна близина на нивната куќа.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе