Радио Кочани
Кочани

Училишен спорт – КОШАРКАРСКА ЕКИПА НА ОУ ,, СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ Е РЕПУБЛИЧКИ ПРВАК

113

Полуфинале : ОУ ,, Св. Кирил и Методиј ,,Кочани – ОУ ,, Петар Мусев ,,Богданци 61 : 10 Финале: ОУ ,, Св. Кирил и Матодиј,,Кочани – ОУ ,, Јан Амос Коменски ,, Скопје 55 : 24


Во организација на Федерацијата на училишен спорт се одржаа малите олимписки игри во Валандово. На овие игри предходно се одржаа општински, зонски и регионални натпревари каде училишната кошаркарска екипа на ОУ ,,Св Кирил и Методиј“ од Кочани супериорно победуваше под менторство на професорот, Ивица Цимбалевиќ

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе