Радио Кочани
Кочани

Зрновци – Ќе потече вода низ т.н. Бумбаречка вада

284

Во Општина Зрновци започна ископ, поставување на водоводни елементи и ставање во функција на така наречената Бумбаречка вада . Претходно, комплетното уредување на истата на сопствениците на земјоделските парцели во ова подрачје значително им го олесни вршењето на земјоделските дејности, наведено е во фејсбук објава на градоначалникот на Општина Зрновци, Борчо Коцев.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе