Радио Кочани
Кочани

Се запали дел од куќа во Зрновци – интервенирале пожарникарите

1,569

На 13.05.2023 во 15.29 часот во СВР Штип е пријавено дека во помошна просторија од куќа во Кочани, сопственост на Д.Ј.(43) од с.Зрновци, настанал пожар во кој биле опожарени предмети во просторијата.

 

Пожарот е изгаснат од противпожарната единица Кочани. Повредени лица нема, а увид извршила екипа од Полициска станица Кочани.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе