Радио Кочани
Кочани

Сеуште твори и открива млади музички ѕвезди. Григор Копров во интервју за Радио Кочани…

280

Годинава полни 80 години од својот живот. Григор Копров еден од најпознатите поп и фолк композитори.

И самиот незнае колку вкупно песни има искомпонирано. Сеуште твори, работи и открива нови музички таленти.

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе