Радио Кочани
Кочани

Братска тепачка во Оризари

12,970

На 10.04.2023 во 08.45 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во дворот на С.М.(72) во с.Оризари, кочанско, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу него и неговиот брат С.М.(65), при што С.М.(72) употребил и метален предмет. По комплетирање на случајот против двајцата ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Дневен билтен на МВР

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе