Радио Кочани
Кочани

КК „Партизан“ – Шест медали за нашите натпреварувачи

321

Државно првенство за деца на возраст од 10 до 13 години одржано во сабота (08 – 04 -2023 год) во Крива Паланка.
-Катате Клубот Партизан од Кочани настапи со 9 натпреварувачи сите во категоријата Борби.


– Освоени се 6 медали и тоа 1 сребрена и 5 бронзенни.
– Лана Манасиева – Второ Место борби 2012 год ( -35 кг)
– Лина Спасова – Трето место борби 2012 год ( -40 кг)
– Божјидар Трајчев – Трето место борби 2013 год ( -30 кг)
– Леон Стефанов – Трето место борби 2010 год ( -40 кг)
– Јован Арсов – Трето место борби 2010 год (+55 кг)
– Владимир Трајков – Трето место борби 2010 год( +55 кг)
– Сите освојувачи на медали изборија пласман во

Репрезентацијата на Македонија и ке настапат на престојното Балканско првенство за деца од 10 до 13 години што ке се одржи во Хрватска кон крајот на месец Мај 2023 година.
Информацијата ја изготви КК „Партизан“

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе