Радио Кочани
Кочани

Зрновци – Ќе се гради нов резервоар за вода

379

Во Општина Зрновци денеска започна воведување во работа на економскиот оператор за изградба на нов резервоар за водоснабдување со капацитет од 60 кубни метри вода.
Откако ќе заврши изградбата на овој резервоар домаќинствата во високата зона, конечно ќе добијат водоснабдување со доволен притисок и динамика, по што децениските проблеми ќе станат минато, велат од Локалната самоуправа на Општина Зрновци.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе