Радио Кочани
Кочани

Зрновци – Ослободете ги тротоарите за да може да се работи

1,238

Реконструкција и уредување на тротоарот покрај улица “Маршал Тито” на релација од мост кај ” Соколана ” до мост “Капетан Синиша Стоилов” започнува од Понеделник 10-ти Април !
За таа цел се известуваат сите граѓани кои го имаат узурпирано тротоарот со градежни материјали, запрежни возила и друго, викендот да ги дислоцираат како би овозможиле непречено обавување на градежните активности !

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе