Радио Кочани
Кочани

Училиштето „Малина Попиванова“ го одбележа патрониот празник

893

Со пригодна свеченост и програма ОУ „Малина Попиванова“ денеска го чествуваше својот патрон,хероината чиеиме го носи. За нас училиштето претставува место каде што се работи сериозно, со голем елан, посветеност и ентузијазам. Активно и континуирано работиме на повеќе проекти заедно со наставниците.

Резултатите се видливи. Децении наназад ова училиште изнедрува генерации кои спремно и сигурно чекорат во иднината… Вака ученичка им се обрати на гостите напочетокот од свеченоста за одбележување на патрониот празник на кочанското ОУ „Малина Поиванова“. Повеќе од видео-материјалот што го изработи Радио Кочани

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе