Радио Кочани
Кочани

Општина Зрновци го одбележа денот на пролетта…

715
Утрово Oпштина Зрновци заедно со учениците и наставниците од ОУ “Синиша Стоилов”, дечињата и вработените во детска градинка “Бисерчиња” во соработка со КЈП “Водна Кула” и координација на ЛМС – Зрновци , го одбележаа Денот на Пролетта.
На местото каде што се наоѓаше локалната депонија засадија дрворед-симболична ограда за совесно однесување на сите жители кон чиста животна средина.
Благодарност до сите учесници, сите заедно да ја подигнеме свеста за здрава животна средина…
Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе