Радио Кочани
Кочани

ОУ „Никола Карев“ отвори соба за прием на родители

233

Во ОУ „Никола Карев“ веќе функционира Соба за родители. На овој начин, родителите добија свој простор за средба со наставниците и за разговор за потреби поврзани со наставата во која се вклучени нивните деца.


Собата е направена со средствата собрани од Новогодишниот базар, се наведува во соопштението доставено од ОУ „Никола Карев“.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе