Радио Кочани
Кочани

ЦУК: Жена починала, а еден пожарникар е повреден при пожар на куќа во Оризари, кочанско

6,309

Регионалниот Центар за управување со кризи Кочани известува дека пожарникарите од Територијалната противпожарна единица ТППЕ Кочани, по дојава во 9.52 часот, инервенирале на гаснење пожар на семејна кука во населба Оризари, Општина Кочани на улица „Љупчо Сантов“ бб. Било интервенирано со 3 возила од ТППЕ Кочани, 5 пожарникари и 4 мештани при гаснење на пожарот.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе