Радио Кочани
Кочани

Ракавици за голманите

207

З.Г. “НИКОЛА МАНТОВ”, по повод фудбалскиот турнир “Драганица Куп”, донираше три пара ракавици на младите голмани на ГФК “Осогово”: Александар Стојменов, Ивица Пауновски и Виктор Стојковски.
Со голманскиот благослов “НЕКА ЛЕПАТ” им посакуваме успеси во боите на нашиот дрес, наведемо е во фб – објавата на ЗГ „Никола Мантов“

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе