Радио Кочани
Кочани

Во ОУ „Малина Попиванова” започнува нов проект од „Еразмус +” програмата насловен „Цели за одржлив развој”…

818

 

На денешната прес понференција директорот на “Малина Попиванова”, Петров, најави почеток на нов проект од “Еразмус +” програмата насловен “Цели за одржлив развој”.

Во истиот се вклучени и училишта и здруженија од  „Реунион“ – Турција, Италија, Бугарија и Македонија.

 

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе