Радио Кочани
Кочани

ОУ „Раде Кратовче“ – Наставници се обучуваa да пренесат искуства за животната средина и климатските промени

351

Во ОУ Раде Кратовче во Кочани денеска беше спроведена активност од проектот „Искуствено учење за животната средина и климатските промени“ за наставници по природни науки од кочанските основни училишта.
Проектот се имплементира со подршка на УНИЦЕФ од страна на претставници на РЕЦ.


Предвидено е уште една ваква обука за наставници по природни науки што ќе се одржи наредната недела исто така во ОУ Раде Кратовче во Кочани.

Повеќе за овој настан во видео материјалот:

 

 

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе