Радио Кочани
Кочани

По повод Денот на мајчиниот јазик – Во Библиотеката „Искра“ промоција на книга, изложба од книги…

198

По повод Денот на мајчиниот јазик, 21 февруари, ЈОУ Библиотеката „Искра“ приредува промоција на книгата „Молкот на страдањето“ од авторката Ивона Глоѓуновска. Освен ова, кочанската библиотека заедно „Збор“, истиот ден организира изложба на книги од македонски автори што ги издала споменатата издавачка куќа. Предвидено е да има и дружење со авторите.

Настанот ќе се одржи на 21 февруари во 17 часот во просториите на Библиотеката „Искра“

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе