Радио Кочани
Кочани

ПРИВЕДЕН КРАДЕЦ ОД КОЧАНИ, ФАТЕН НА ДЕЛО

4,305

На 06.02.2023, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода К.А.(46) од Кочани. Тој бил затекнат при извршување на „тешка кражба“ во продажен објект кај Градскиот пазар на ул.„Гоце Делчев“ во Кочани.

Лицето било задржано во полициска станица и по документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе